У червні 2022 року Україна експортувала 2,17 млн. тонн зернових, зернобобових, олійних культур та продуктів їх переробки, що на 470 тис. тонн, або на 25% більше, ніж у попередньому місяці. Про це 5 липня повідомила прес-служба Мінагрополітики України.
«Експорт пшениці у червні зріс більш ніж у 3 рази – близько 138 тис. тонн порівняно з 43,5 тис. тонн, які були відправлені в травні. У той же час це значно менше 662 тис. тонн пшениці, експортованої з України в червні 2021 р. при морських портах країни, що працюють», – зазначається в повідомленні.
Також минулого місяця Україна відвантажила на експорт 26 тис. тонн ячменю, що більш ніж удвічі перевищує обсяг зернової, що експортується на місяць раніше (11 тис. тонн). Однак це менше ніж 73 тис. тонн ячменю, які були відвантажені з країни у червні минулого року.
Фактичний експорт кукурудзи зріс у червні на 54 тис. тонн порівняно з травнем і склав 1,01 млн. тонн. Для порівняння, у червні 2021 року експорт кукурудзи становив 1,7 млн тонн.
«Кукурудза продовжує домінувати в експорті аграрної продукції, її постачання у червні становлять близько 47% загального експорту зернових, зернобобових, олійних та продуктів їх переробки», – наголосили у відомстві.
Крім того, українські експортери продовжили нарощувати постачання соняшнику. Так у червні його фактичний експорт побив черговий рекорд, досягнувши позначки 540 тис. тонн, що майже на 60% більше, ніж у травні цього року. Це також майже втричі більше, ніж загальний експорт соняшнику 189,6 тис. тонн за весь попередній сезон.
Постачання соєвих бобів протягом червня становило 71 тис. тонн порівняно з майже 67 тис. тонн у травні 2022 року та 44 тис. тонн, відправлених на експорт у червні минулого року.
Одночасно експорт соєвої олії зріс у червні до 18 тисяч тонн із 16 тисяч тонн у травні. Це також майже на 5 тис. тонн більше, ніж було завантажено іноземним покупцям у червні 2021 року. Фактичний експорт соняшникової олії становив за місяць 267 тис. тонн, що на 65 тис. тонн більше, ніж у травні. Водночас, це на 18% менше, ніж було експортовано в червні минулого року.
«Щодо шроту, то в червні на зовнішні ринки Україна відвантажила 93 тис. тонн, що на 7 тис. тонн менше від показників травня. Це також значно менше від показників червня минулого року, коли експорт соняшникового шроту становив 265 тис. тонн», – резюмується в повідомленні.
за матеріалама apk inform