Перейти до вмісту

GRAIN STORAGE FORUM ELEVATOR-2022 SMART

Grain Storage Forum Elevator Smart Сушіння 2022 став головною подією року в галузі сушіння

28 жовтня, у Києві пройшов Grain Storage Forum Elevator Smart Сушіння 2022: енергонезалежність і енергозберігання – найбільший масовий захід від початку повномасштабної війни на ринку зернозберігання і сушіння в Україні, організаторами якого стали компанія «ПроАгро Груп» і Асоціація елеваторів України. Форум зібрав 150 учасників, які представляли десятки підприємств зернової галузі з усіх регіонів України.

Відкрив форум керуючий партнер «ПроАгро Груп» і президент Асоціації елеваторів України Олег Клименко. Він задав тон дискусії і звернув увагу аудиторії на ті ключові проблеми, з якими стикається галузь в умовах війни, зокрема: нестача потужностей для зберігання, загрози для продовження дії «зернового коридору», безпосередні військові зіткнення, які руйнують інфраструктуру.

Перша діалогова панель була присвячена трендам і проблемам сушки у воєнний і повоєнний період, а спікерами виступили генеральний директор Greco Group Іван Корженко, керуючий партнер Convex International Павло Головенко, генеральний директор «Промавтоматика» Михайло Ганчук, директор «Лубнимаш» Юрій Плескач.

Учасники дискусії обговорили питання фінансування та залучення інвестицій, проблему енергетичного забезпечення елеваторних комплексів в умовах війни та енергетичної кризи, перспективи та місце галузі сушіння в післявоєнній відбудові.

 

Друга панель торкнулася теми інноваційного зерносушіння. Спікери активно комунікували з аудиторією про те, за якими критеріями варто обирати сушарку; які шляхи підвищення ефективності сушіння існують і як їх досягти; як уникнути перегрівання зерна та підібрати найкращий тип палива для установки. Ці теми обговорювали керівник технічного
відділу «Лубнимаш» Сергій Береза, технічний директор «Кіаксар» Денис Махначов, технічний директор «Промавтоматика» Олександр Кравець, президент CFCAI Ів Лабель, співвласник «АктивПроект» Богдан Поперечний і експерт галузі Ярослав Штика.

Під час третьої панельної дискусії учасники обговорили енергонезалежність елеваторних комплексів та енергоефективність сушіння. Зокрема, підіймалися питання підготовки господарств до подорожчання енергоносіїв, інноваційних методів забезпечення енергоефективності сушарок, доступності паливних пелет на ринку України та ризиків діяльності галузі в умовах енергетичної кризи.

Закрили конференц-день віцепрезидент Асоціації українських банків Галина Хейло, заступник генерального директора Українського клубу аграрного бізнесу Марія Ревенко, менеджер проектів розвитку ланцюгів доданої вартості USAID Україна Владислав Гуленко із дискусією про те чи, варто в новому сезоні аграріям очікувати фінансової підтримки від держави та як залучати кредитування й інвестиції на сушильну галузь від міжнародних інституцій.

Урізноманітнила й доповнила програму форуму виставка обладнання, послуг, технологій і інновацій для зернового і сушильного ринку Grain Storage Expo. Свої експозиції представили компанії «Промавтоматика», «Лубнимаш», Convex та Greco Group. Завдяки збірному формату події – конференція + виставка – компанії спікери одразу ж мали змогу продовжити спілкування з учасниками від сцени до стенду.

Висновки

Підбиваючи підсумки форуму, президент Асоціації елеваторів України і керуючий партнер ProAgro Group Олег Клименко зазначив, що перша масова подія в галузі зерносушіння в Україні від початку повномасштабного вторгнення росії повністю виправдала себе, адже, попри те, що в країні триває війна, яка накладає багато обмежень на ринок, бізнес продовжує працювати і вимагає саме таких майданчиків для звірення годинників, обговорення актуальних викликів і спільного пошуку рішень проблем галузі.

Організатори форуму дякують всім учасникам і гостям Grain Storage Forum Elevator Smart Сушіння 2022: енергонезалежність і енергозберігання. Окрема подяка діловим партнерам події, без яких його проведення було б неможливим, а саме: офіційним партнерам «Промавтоматика», «Лубнимаш», Convex та генеральному партнеру Greco Group.