ДО ПОСІВУ ЯРИХ КУЛЬТУР
Останній аграрний сезон в Україні відзначився екстремальними погодними умовами, що значно вплинули на водний режим ґрунтів та на перспективи отримання майбутнього врожаю. Літньо-осінній період минулого року був посушливим, а м’яка зима 2024-2025 р. не поповнила достатні запаси вологи в ґрунті. У лютому – різке похолодання з мінімальним сніговим покривом спричинило промерзання орного шару ґрунту, а рання березнева відлига і стрімке наростання температур посилюють дефіцит вологи, який загрожує як і озимині, так і ярим культурам. У таких критичних ґрунтово-кліматичних умовах ранньовесняного періоду ефективність та доцільність використання традиційних мінеральних гранульованих/тукових добрив під посів ярих культур значно знижується.
Відсутність достатньої вологи уповільнює їх своєчасне розчинення гранули та перехід доступних для рослин поживних речовин у ґрунтовий розчин, а підвищені температури спричиняють пересихання верхнього шару ґрунту, де вони залишаються недоступними. Це зумовлює значні фінансові витрати без очікуваної агрономічної ефективності: відтерміноване вивільнення поживних елементів призводить до нестачі стартового живлення, що критично впливає на інтенсивність стартового росту та розвитку ярих культур. У результаті, навіть після появи опадів, засвоєння поживних речовин відбуватиметься із суттєвим запізненням і не відповідатиме потребам культур на ключових етапах органогенезу.
З урахуванням вищевикладеного, ПП «ВКФ «ІМПТОРГСЕРВІС» розробило та впровадило науково обґрунтовані підходи до оптимізації технологій вирощування сільськогосподарських культур, зокрема в зонах із недостатньою кількістю ґрунтової вологи. Запропоновані рішення сприяють підвищенню ефективності використання водних ресурсів, збереженню родючості ґрунтів і стабілізації врожайності в умовах кліматичних змін та забезпечують значно вищу рентабельність у порівнянні з традиційним використанням гранульованих добрив.
Для забезпечення високої доступності елементів живлення на ранніх етапах росту і розвитку ярих культур перспективним і раціональним рішенням є застосування висококонцентрованого органо-мінерального добрива БС «ВітаСтар PK+S» у поєднанні з біостимулятором ґрунтової мікрофлори БС «Солоактив».
Така технологія живлення підвищує ефективність засвоєння поживних речовин у посушливих умовах, сприяє формуванню потужної кореневої системи та оптимізує генеративний потенціал рослин. Комплексна дія БС «ВітаСтар PK+S» + БС «Солоактив» забезпечує, за рахунок органічної складової, доступність елементів живлення на стартових етапах розвитку та має пролонгований ефект – дія рідкої мінеральної частини, яка підтримує культуру на подальших етапах.
При застосуванні БС «ВітаСтар РК+S» в поєднанні з активатором ґрунтової мікрофлори БС «Солоактив» спостерігається значне збільшення кількості азотфіксуючих та фосфатмобілізуючих ґрунтових мікроорганізмів, що є важливим чинником у родючості ґрунтів.
Ці дві еколого-функціональні групи мікроорганізмів відіграють суттєву роль в забезпеченні сільськогосподарських рослин доступними формами азоту і фосфору відповідно, трансформуючи складні форми азоту і фосфору в оптимальні для засвоєння рослинами.
Кількість азотфіксаторів зростає в середньому на 3 порядки і становить 10 млн. (КУО / 1 г АСГ). Кількість фосфатмобілізаторів в ґрунті збільшується на 2 порядки і становить в середньому 100 тис. (КУО / 1 г АСГ).
Фосфорна компонента бакової суміші характеризується унікальними фізико-хімічними властивостями, що запобігає зв’язування її катіонами Са2+ і Мg2+ в ґрунті, забезпечуючи високий коефіцієнт поглинання рослинами. Швидкий та доступ
ний фосфор відіграє ключову роль в енергетичному обміні, активуючи синтез нуклеїнових кислот та АТФ, що стимулює розвиток та закладання генеративних органів. Калій – регулює осмотичний баланс, підвищує стійкість рослин до абіотичних факторів, зокрема посухи, та оптимізує транспорт асимілятів.
ПП “ВКФ” “ІМПТОРГСЕРВІС”
+38(067) 633-61-33, +38(067) 633-62-88
imptorgservis.com.ua, imptorgservis.uaprom.net, E-mail: imptorgservis@ukr.net